Sme dočasne zatvorení

lapala zatvorenie social 2020 10 fb cover

CEO Medusa, Peter Štecko: ,,Niektoré rozhodnutia sa nerobia ľahko, ale situácia je vážna a treba konať. Preto sme sa aj na základe aktuálnych opatrení vlády a vývoja v spojitosti s ochorením COVID-19 rozhodli dočasne zatvoriť našu prevádzku La Pala v Starom Meste. Spolu s biznis centrami utrpelo bratislavské Staré Mesto počas koronavírusu asi najviac, od rapídneho poklesu turizmu až po zníženú návštevnosť Bratislavčanov. Zatiaľ zatvárame iba niektoré prevádzky v centre. Podľa vývoja uvidíme, ako budeme postupovať ďalej. V najťažšej situácii, ktorá gastro segment na Slovensku postihla, je podľa nás nutné udržať zdravie celej firmy, a aj keď nie sú takéto opatrenia príjemné, je nevyhnutné ich prijať. Vzhľadom k veľkosti našej spoločnosti sa chceme o zamestnancov z dočasne zatvorených prevádzok postarať. Preto sme sa rozhodli väčšine našich kolegov, ktorých sa to týka, ponúknuť pozície v našich korporátnych kantínach.

Medusa, ako najväčšia gastro spoločnosť na Slovensku, má pripravené dostatočné finančné rezervy, ale tie sa nedajú používať na dlhodobé vykrývanie strát spôsobených koronavírusom. V dnešnej dobe a pri nejasnom prijímaní opatrení zo strany vlády je to o to náročnejšie. Aj keď sme zdravá a silná spoločnosť, nie je možné robiť plány ani týždeň dopredu, nakoľko o pár dní môže byť všetko úplne inak. Všetky naše prevádzky, ktorých je viac ako 40, boli do začiatku pandémie ziskové. Ak si chceme udržať tento trend, musia byť takéto kroky jednoducho súčasťou podnikania.

Mám obavy, že Medusa nebude posledná, ktorá sa rozhodla prijať nepríjemné ekonomické opatrenia a prajem všetkým kolegom v našej brandži, čo najrýchlejšie zotavenie. Naďalej platí, že veríme v skoré uzdravenie celého trhu a v tomto momente neplánujeme rušiť pripravované koncepty, ktoré chceme otvárať v roku 2021.